Чи слід українцям чекати підвищення мінімальної заробітної плати в новому році? Що буде?
Наступний 2018 ознаменується підвищенням мінімального окладу в Україні. Кількість грошей, що буде отримувати середньостатистичний українець складатиме 4100 гривень.
Дана заява прозвучала з вуст президента України Петра Порошенка, коли він виступав на форумі, що відбувся 04.12.2017 в столиці нашої країни. Минулий рік відзначився величезною щедрістю, після якої Україна ще довго «приходила в себе». Зараз висловлювання глави держави не призвело до виникнення великої кількості емоцій, адже підвищення зарплати на 28%, це не стрімке збільшення на 100%. Не потрібно відкидати реальні факти, адже з боку економіки є суттєва причина підвищення нормованої оплати праці. У наступні три роки також будуть підвищені соціальні виплати для пільгового контингенту країни. Більшість депутатів бажають зробити це негайно, щоб зарекомендувати себе перед виборцями вже зараз. Політики не бажають чекати виборів 2019 року, а хочуть зробити все і зараз.
А поки «пани» вирішують найважливіші економічні питання, прості громадяни все так же стурбовані пошуком додаткових коштів, щоб звести кінці з кінцями. В умовах низького середнього рівня зарплат банківські кредити доступні далеко не всім. Можливість миттєво, цілодобово і без відмови отримати швидкий позику на карту в МФО – справжня палочка-виручалочка для багатьох наших співгромадян. А тому з кожним роком мікрокредитування набирає все більшої актуальності.
Що чекає українців при встановленні чергового зарплатного мінімуму?
В останні місяці 2017 року, у Верховній Раді України буде розглянуто бюджет на майбутній рік, основним питанням обговорення якого буде підвищення існуючого окладу громадян в 3753 гривень. Перш не було домовлено розглядати наявну суму зовсім. Але під час дискусії, надійшла пропозиція про можливість збільшення мінімуму, але в облік реальних здібностей країни. Навіть, коли буде прийнято постанову про підвищення мінімального окладу, в силу вона вступить не раніше, ніж у другому кварталі майбутнього року. Денисенко Вадим висловився таким чином в прямому ефірі українського каналу «112 Україна». Після першого кварталу нового року керівництво країни має законне право по-новому поглянути на рівень середньої зарплати українців і підвищити рівень, при хорошому темпі розвитку економіки.
Збільшення зарплати українцям до позначки 4100 національних одиниць, зажадає від бюджету країни вливань в розмірі 20 мільярдів гривень.
Перш, при розгляді бюджетного плану на 2018 рік передбачався рівень зарплат в районі 3753, в 2019 році 4173 гривні, а ще через рік 4425 гривень.
У разі збільшення розміру самого меншого окладу в подальшому році на 30% країну чекають серйозні зміни.
Можливі ризики:
- Збільшення рівня непрацюючих громадян в країні.
При підвищенні заробітної плати, роботодавці будуть змушені почати платити більше своїм співробітникам, не збільшуючи дохід підприємства. Бізнесмени будуть скорочувати кадри, звалюючи роботу на інших працівників. З’явиться велика кількість людей, що будуть працювати не весь робочий день, на умовах неповної зайнятості.
Експерти з Національного бюро досліджень в сфері економіки, що знаходиться в США провели підрахунок статистики. Дані показали, що при середньому підвищенні заробітної плати на 4-5 доларів, на приватних підприємствах на 2% скорочується кількість працевлаштованих працівників. Такі показники можуть бути виключені, якщо країна знаходиться в стані економічного підйому. Таким чином у 2017 році, коли заробітна плата в Україні збільшилася до 3200 гривень, рівень безробіття навпаки знизився і показав цифру 10%, а не 10,5%. В цей рік був стрибок в рівні економічного благополуччя в державі, тому збільшення зарплат пішло на користь всім.
- Збільшення відсотка інфляції національної валюти.
Дуже небезпечний наслідок при підвищенні найнижчого рівня доходу полягає в зростанні відсотка інфляції. Зростання заробітних плат призведе до збільшення попиту серед споживачів, що в свою чергу збільшить вартість звичних товарів і послуг. Така ж ситуація склалася в країні після попереднього підвищення зарплат. В кінцевому рахунку, за даними Національного банку України, за 2017 рік інфляція додала 2-2.5% і склала 12%. Більше всього українці відчули, як підвищилися ціни на послуги, адже через збільшення зарплат їх собівартість подорожчала. Швидше за все рівномірне збільшення рівня мінімалки на 28% не так сильно позначиться на економіці, як подвійне збільшення в минулому році. Як відомо, Нацбанк на бюджет 2018 року закладає рівень інфляції в межах 7.3%, в той час як всюди значиться 7%.
- Відсутність можливості зробити ставки по кредитах нижче.
Відповідно до того, що рівень заробітних плат зросте, підтримавши інфляцію, фінансові організації не зможуть знизити ставки за виданими позиками і кредитами. Якщо взяти приклад 2017 року, то на самому його початку відповідно до НБУ ставка становила 14%, потім впала до 12.5% і знову зросла до 13,5%.
- Ускладнення відносин з міжнародним валютним фондом.
Відносно недавно столицю відвідала команда з технічною місією від МВФ. Вона справила оцінки і зробила розрахунки щодо бюджету 2018 року. Залежно від прийнятих державою рішень, будуть визначені фінансові транші для нашої країни.
Збільшення одного з найголовніших параметрів на 30% зробить істотний вплив на взаємини з валютним фондом. Те підвищення на 100%, що було роком раніше залишило слід на політику співпраці з цією організацією.
Майбутні переваги:
- Зниження рівня тіньової економіки.
Підвищення на 100% рівня мінімального окладу в січні цього року призвело до зниження кількості незаконних підприємств в країні. З розрахунків МЕРТ за період з січня по квітень відсоткова частка тіньової економіки у ВВП країни становила 37%, а в 2016 ця цифра становила 43%. Фахівці прогнозують, що підвищення зарплат до 4100 гривень, призведе до того ж ефекту.
- Збільшення кількості податків.
Коли минулого разу мінімальний оклад українців зріс до 3200 гривень, значно збільшилася кількість надходжень до скарбниці держави, а саме до Пенсійного фонду.
- Підвищення достатку українців.
У будь-якому випадку, підвищення заробітної плати в державі буде причиною підвищення середньої заробітної плати в країні. Після збільшення мінімалки, в жовтні 2017 року заробітна плата в Україні зросла на 19.9%. За прогнозами Міністерства економіки, середній рівень окладу до кінця поточного року складе 7104 гривні, в 2018 році 8629 гривень. Виходячи зі статистики, за цей рік населення збільшило свій дохід на 35%.
- Зниження кількості одержувачів субсидії.
Через збільшення середнього доходу на душу населення, необхідність отримувати субсидію скорочується. У минулий сезон опалення близько семи мільйонів будинків використовували цю поблажку, а після підвищення мінімалки до 3200 гривень кількість субсідіантов знизилося на 10%. Тенденція продовжиться з підвищенням рівня доходу.
Завжди надійно, швидко і просто, коли працюєш разом з ECO CREDIT. Ми допомогли здійснити мрію не однієї тисячі українців. Ви давно дивитеся на вподобану Вам річ або просто хочете з’їздити відпочити? Життя занадто коротке, щоб постійно собі відмовляти. Беріть гроші на будь-які потреби саме у нас і все буде добре.
