До чого призведе стрімка забудова Києва? Коли купувати квартиру? Ціни обваляться?
Останні чотири роки ознаменувалися для Києва значним падінням цін на нерухомість. На даний момент в столиці можна придбати один квадратний метр житла від 9 до 76 тисячі гривень, а фахівці стверджують, що останнім часом ціна стала близькою до ціни собівартості. Сьогоднішній час випередив за темпами забудови навіть 2007 і 2008 роки, але ось попиту на споруджувані будинки немає.
Однією з причин зниження купівельної здібностей громадян є те, що отримати кредит на покупку нового житла стає все складніше. Необхідно доводити платоспроможність, мати хорошу кредитну репутацію. МФО – одні з небагатьох компаній, які прагнуть спростити життя потенційним позичальникам, пропонуючи просте оформлення і отримання кредиту на карту без поручителів і застави.
Лідери будівництва.
На момент 2017 року в столиці України зводиться 184 кварталів житлового призначення. Розморожуються будівництва кількарічної давнини, а також будуються нові будинки. П’ять років тому в 2013 році в Києві було 142, а до кінця 2016 року 156 житлових кварталів. Забудовники планують ввести будинки в користування до кінця 2019 року і середини поточного.
Одночасно, в кінці літа 2017 року в місті простоювали близько п’ятдесяти тисяч квартир. При підрахунку даних не враховувалися будинку, що були придбані для повторного продажу або ті, що були в використанні. «Хвилю занепокоєнь викликала видача дозволів на забудову 7 мільйонів квадратних метрів для житлових приміщень.», – побоюється Андрієвський Дмитро. Він є заступником голови Комітету Верховної Ради щодо питань будівництва будівель різного призначення. За словами експертів, збільшення кількості забудовників призводить до підвищення кількості нерозпроданих квартир в нових будівлях. Статистика свідчить, що за період з січня по червень 2017 року було зареєстровано 2640 контрактів на придбання житлоплощі, а за минулий рік цифра становила 4220 договорів.
Один з аналітиків організації SV Development дивується від логіки забудовників, а, на його думку, ситуацію, що виникла на будівельному ринку столиці можна назвати «бульбашкою». Більшість нових багатоповерхівок здаються в експлуатацію при наявності половини непроданих квартир, а часом і більше. Костецький здивований ситуацією, – «На що взагалі звертають увагу забудовники? Зрозуміло, що отримати дозвіл на забудову тепер легше, але хіба бізнесмени не бачать очевидної тенденції? Рівень попиту значно впав. »Архітектурно-будівельна інспекція державного рівня підрахувала, що за 2017 рік у столиці було схвалено 5759 прохань на забудову території.
На ринку «биушних» квартир обстановка йде трохи краще. Ринок може зараз запропонувати близько 21.5-22 тисячі квартир, що вже були у вжитку. Кількість продаваної нерухомості більше на 17-20% відповідно з минулим роком. «Дана тенденція забезпечена двома основними факторами: перший – це збільшення пропозиції від нових забудовників, а другий – це продаж квартир людьми, що емігрували з України», – характеризує обстановку, що склалася економіст Георгій Кукурудза.
«Банківські системи не сприяють купівлі житла. Скоротилася кількість іпотек, тому зараз дуже важлива допомога держави в питанні нерухомості»
Що привело до швидких темпів будівництва в столиці? Останні кілька років запам’яталися збільшенням попиту на нерухоме майно серед українців. Перший фактор – це переміщення громадян всередині держави, після виникнення військового конфлікту на Донбасі. Другий фактор – це так званий «банкопад». Три роки тому по країні почали закриватися банки, тому всі вкладники стали інвестувати свої заощадження в нерухомість. «Що посприяло початку будівництва такої кількості житла? Бізнесмени захотіли нажитися на людях, що втекли із зони військових дій. Далі з’явилися покупці, що забрали гроші з ненадійних банків. Згодом, гроші у людей закінчилися, але будівництво триває », – аналізує обстановку Костецький.
Григорій Кукурудза стверджує, що збільшення пропозиції не стане згубним, і коментує, – «Починаючи з другої половини 2014 року населення Києва збільшилося на 1-1.5 мільйона чоловік, внаслідок масового переселення з окупованих територій. Також, за два роки починаючи з 2014 потік коштів в кишені киян склав 16.8 мільярдів гривень, за рахунок закритих депозитів в ненадійні банки. Виходячи з цих двох чинників, слід зазначити, що пропозиція виправдається попитом ».
Середина 2017 року виявилась негативною для ринку нерухомості. В такому сегменті бізнесу, як оренда житла пройшли кон’юнктури, які привели до зменшення попиту на покупку житла. За даними проведеного соціального опитування, збільшилася кількість орендарів, які включають в контракт про оренду оплату комунальних рахунків. Розміри таких платежів досягають іноді половини від загальної ціни за оренду. На жителя столиці в середньому припадає до 50 квартир, що здаються в оренду за високими розцінками. У той час, як на ринку дешевих (3 тисячі гривень) квартир практично немає пропозиції.
Якщо раніше українці використовували квартири як засіб збереження капіталу, то тепер ситуація виглядає інакше. Тепер нерухомість регулярно буде відбирати гроші у своїх власників, адже був встановлений податок на квартири, а також підвищилися комунальні платежі. Для окупності однієї квартири тепер йде до 30 років, в той час як раніше це значення становило 6 років.
Обвал цін.
Мер міста Віталій Кличко впевнений, що стрімке будівництво житла в майбутньому може привести до значного обвалу цін на нерухомість в столиці. «Такими темпами відбудеться обвал, і ціни поповзуть вниз», – сказав Віталій в ефірі каналу «112».
Значне зниження цін – це найкращий стимул для покупки нерухомості. Але і у даного процесу є своя нижня межа – це собівартість житла. «Забудовники не можуть продавати квартири нижче собівартості, а собівартість хорошої нерухомості досить висока», – заявив Андрієвський Дмитро. Він засвідчив на яких нюансах можуть економити забудовники: необхідність покупця своїми силами монтувати опалення, встановлювати ліфт, а також проводити водопостачання і каналізацію.
Досить шукати сумлінного кредитора! Ми надамо Вам найвигідніші і комфортні умови. Ми викликали довіру у тисячів наших клієнтів. Позичальник сервісу ECO CREDIT завжди отримає якісне обслуговування, позику під вигідний відсоток, а також гроші за кілька миттєвостей. Неважливо скільки разів Вам відмовляли в банках або який соціальний статус Ви маєте, ми шанобливо ставимося до всіх позичальників.
