Коли кредит принесе вигоду?
Поняття “кредит” більше асоціюється з витратами, ніж з вигодою. Оскільки необхідно платити відсотки по кредиту, різні комісії, страхові платежі та інше. При цьому бувають ситуації, коли для позичальника кредитування може стати навіть дуже вигідним.
Фахівці сервісу онлайн позик Глобал Кредит, пропонують розглянути кілька ситуацій.
Якщо гроші знецінюються – час брати кредит
Незважаючи на те, що девальвація валюти (тобто її знецінення) підриває економіку будь-якої країни, в якій подібне трапляється, у деяких ситуаціях вона стає джерелом доходів. При цьому, якщо курс національної валюти падає, як правило, за кілька днів, то ціни, особливо на експортні товари, змінюються трохи довше. Наприклад, Ви придивились до іномарки вартістю 300.000 грн. Після зміни ціни вона коштуватиме вже 500.000 грн. Якщо скористатись моментом, взяти кредит у національній валюті та купити авто, можна опинитись навіть в “плюсі”.
Інфляція та вигідні споживчі кредити
Девальвація національної валюти зазвичай супроводжується інфляцією. Якщо в країні імпорт превалює над експортом, то чим більша різниця в курсах з іноземною валютою, тим вище ростуть ціни на товари і послуги. При цьому якщо ціни на продукти, побутову техніку, послуги і т.ін. переглядаються часто (залежно від зміни курсу), то кредитні тарифи набагато рідше. Таким чином, може скластися ситуація, коли відсотки по кредиту будуть менше рівня інфляції.
Наприклад, у Вас є карта з лімітом в 10 000 грн., з грейс-періодом і ефективною процентною ставкою 50% річних. Якщо використовувати на покупки всю суму, то за рік доведеться повернути в межах 12 000–13 000 гривень (при безготівковому розрахунку за покупки, за умови внесення відповідних платежів) – тобто 20-30% від початкової суми. Тоді як ціни за рік при високій інфляції можуть вирости на 80-100%, так, через рік Вам довелося б віддати за ті ж товари 18–20 тис. грн. Перевага кредитної картки в даному випадку очевидна.
Ще один приклад вдалого кредитування – оформлення позики не виходячи з дому в одній з численних МФО України. Безліч українців використовують такий метод і залишаються тільки в плюсі. Підвернулася можливість зробити велику покупку з величезною знижкою на обмеженою розпродажу, а зарплата – через кілька днів? Людина оформляє терміновий мікрокредит і в короткий термін повертає гроші з певною переплатою, причому за такий період часу інфляційні ризики досить несуттєві.
При високому рівні інфляції кредитною карткою вигідно розраховуватись за покупки побутової техніки, послуги, продукти. При цьому іпотечний кредит буде невигідним, оскільки там діють інші умови кредитування: інша схема нарахування відсотків та більш тривалий термін.
Іпотека замість орендної плати за житло
У цій ситуації важливо розуміти, що платити треба як за кредит, так і за оренду, тільки в першому випадку квартира – Ваша власність, а в другому – чужа. Наприклад, середня ціна оренди київської 2-кімнатної квартири в хорошому стані та розташуванням становить 10-12 тисяч гривень. Платіж за іпотечним кредитом в середньому становить 10-15 тисяч грн. (залежно від терміну кредитування, суми авансу). Тобто суми практично ідентичні.
Правда, з іпотечним кредитом не все так просто, як з орендою. Так, необхідно внести авансовий платіж, який в кредит брати аж ніяк не вигідно. І до всього, якщо Ви один раз вирішите змінити місце проживання, то відмова від оренди не доставить незручностей. А від іпотеки так відмовитись неможливо – платежі доведеться вносити щомісяця до повного погашення. І це буде тривати не рік, а можливо 5 років, або навіть 10 (залежно від підписаних умов).
У зв’язку з цим, рішення про іпотечний кредит має бути добре обдумано: чи буде у Вас достатньо коштів через рік, два чи сім років для погашення кредиту? Чи не буде кредит непосильною ношею для сімейного бюджету?
Кредит на розвиток бізнесу
Якщо Ви самозайнятий підприємець, то кредитування – це відмінна можливість дати додаткове прискорення своїй справі і отримати в результаті додатковий дохід. Природно, що необхідно все точно порахувати і спрогнозувати. При розрахунках, крім повернення інвестицій, необхідно врахувати оплату відсотків банку за видачу кредиту.
Кредит замість продажу активів
Досить рідко постає такий вибір, при цьому кредит буде набагато вигідніший за продаж майна. Розглянемо на прикладі. Маючи акції на 500.000 грн., Вам знадобилося ще 300.000 грн. Цю суму Ви можете або взяти в кредит, або виручити від продажу акцій. З огляду на те, що акції продаватимуться терміново, вигідно продати їх не вийде. До того ж, власне продаж може затягнутися в часі. Тому вигіднішим в даній ситуації буде кредит – ставки фіксовані, відсотки цілком доступні.
В даній ситуації є кілька важливих моментів. Кредит буде вигідним, якщо акції на ринку падають, або давно на дні. Якщо ж ринок зростаючий – необхідно оцінювати ситуацію – іноді продати акції прибутковіше. І ще – будь-який кредит передбачає щомісячне погашення – чи достатньо буде у Вас коштів для такого платежу?
Публікується на правах реклами – ECO CREDIT
