Як взяти кредит: готівкою, на карту чи на кредитку
Плануєте скористатися послугами кредитора? Тоді доведеться вибрати найкращий, найбільш зручний для вас спосіб отримання грошей. І банки, і мікрофінансові організації пропонують оформити кредит готівкою і на карту. Розглянемо всі можливі варіанти.
У банку готівкою
Актуально, якщо мова йде про велику суму кредитування. У більшості випадків видається строком на півроку, рік або два. Підходить для здійснення великих покупок, закриття платежів з 4–5 нулями. Після тривалого процесу подачі заявки та її розгляду (а ще й довгі черги + складання договору займають дуже багато часу) ваш запит може (але не факт) отримати схвалення, і в такому випадку менеджер банку відправить вас до касира, де ви отримаєте свої гроші на руки.
Переваги у такого способу перед отриманням грошей на карту є. Наприклад, при знятті коштів з картки може стягуватися комісія. Кредит готівкою краще, ніж на карту онлайн, якщо витрачати гроші позичальник збирається саме готівковим способом. А якщо порівнювати з кредитним лімітом на кредитну банківську карту, то такий спосіб буде ще й більш економним, оскільки процентна ставка в нашому випадку буде нижчою.
У банку на карту
Процес оформлення договору не буде чим-небудь відрізнятись від описаного вище, за тим лише винятком, що банк нарахує кредитні кошти на вашу картку замість їх видачі в касі. Це зручніше, якщо плануються онлайн-покупки або оплата послуг безготівковим способом.
Кредитна картка банку
Альтернативний спосіб кредитування в банківських організаціях. Його основні переваги:
- Власник такої карти не має ніяких боргів і кредитних зобов’язань, доки не зніме гроші чи не переведе їх із кредитки;
- Кредитною картою можна скористатись закордоном у разі раптової нестачі готівки;
- Використання кредитки для оплати товарів і послуг може супроводжуватися бонусами й знижками для клієнта;
- Чимало банків пропонують безпроцентний пільговий період;
- Кредитка — це незалежний резерв на випадок будь-якої непередбаченої ситуації.
Втім, такий варіант кредитування супроводжується чималими відсотками, додатковими нарахуваннями (страховими в деяких випадках), але що страшніше, викликають кредитну залежність. Розуміючи легку доступність грошей, людина відчуває себе більш вільно, проте насправді з кожним узятим кредитом поняття її волі все більше розмивається.
У МФО готівкою
Небанківські організації пропонують значно простіший процес кредитування, позбавлений усіляких формальностей, зборів документів, заповнень паперів, витрат вашого часу й нервів. У кожному місті України працює безліч відділень різних МФО, куди можна прийти в робочий час і протягом півгодини отримати схвалення або відмову (їх відсоток тут нижчий, ніж у банках) в послузі.
Але чи варто оформляти кредит готівкою, якщо на карту набагато простіше, швидше й зручніше, адже абсолютно нікуди не потрібно йти?!
У МФО на картку
Якщо вам треба взяти позику в межах 50–10000 гривень терміном на 3–90 днів під 0,01% — 2% на день, зверніться до мікрофінансової онлайн-організації з проханням перевести кредитні гроші на карту. У більшості з них пропонуються поліпшені умови для клієнтів-новачків, щотижневі та передсвяткові акції, розіграші безвідсоткових позик і зростання кредитного ліміту в разі успішної співпраці. І якщо в перший раз процес оформлення угоди в режимі онлайн може тривати 15–40 хвилин, то за повторних звернень інформація про вас не проходитиме повторну перевірку, а отже, гроші будуть видані протягом декількох хвилин. Навіть за SMS-запитом.
Одна з українських МФО, яка варта уваги — ECO CREDIT. Тут на першу позику діє 50% знижки, на другу — 30%, у дні акцій — 40%. Підготуйте лише паспорт, ІПН і картку, з якої вже через 15 хвилин зможете здійснювати покупки, перекази, або відправитися до найближчого банкомату для отримання готівки.
